ks. Michał Dąbrówka: – Czas epidemii koronawirusa jest próbą naszej wiary

13.10.2020

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie odniósł się w Pulsie Regionu do obecnej sytuacji w diecezji tarnowskiej, gdzie mniej osób uczestniczy w niedzielnych Mszach św.

– To jest taki czas, kiedy zadawane nam jest pytanie Jaka jest twoja wiara? Jaka jest twoja relacja z Jezusem? Jak bardzo potrzebujesz Pana Boga? Czy bardziej potrzebujesz ludzkich zabezpieczeń, środków, czy Boga? Jest to taki czas, którego chyba nigdy nie spodziewaliśmy się, nikt z nas się go nie spodziewał, właśnie takiej próby. Nie trzeba było prześladowań, nie trzeba było wojny, wystarczy, że mały wirusik się pojawił między nami, bardzo groźny, jak widzimy.

Teraz jest dobry czas, aby zadać sobie pytania: Kim jestem? Dokąd zmierzam? I jaka jest moja relacja z Panem Bogiem. Warto na moment się zatrzymać – dodaje ks. Michał Dąbrówka.

Teraz również w kontekście duszpasterstwa musimy zewrzeć szeregi i zrobić wszystko, aby wierni czuli się bezpiecznie w kościołach – zaapelował kapłan. – Chodzi tutaj o kwestie dezynfekcji, o kwestie przypominania wszystkim wiernym, że powinni mieć założone maseczki zasłaniające nie tylko usta, ale także nos. Mało tego, sami powinniśmy jako kapłani dawać przykład. Chcemy w najbliższym czasie raz jeszcze przypomnieć o tym księżom, poprosić ich o to, żebyśmy trochę w tym względzie tę dyscyplinę zacieśnili.

O analizę sytuacji w kontekście pandemii, ilości osób w kościele poproszone zostały parafialne zespoły synodalne. Ten temat mają podjąć jeszcze w tym miesiącu.

 

Posłuchaj:
ks. Michał Dąbrówka
Cała rozmowa
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN