Ks. prof. Janusz Królikowski: – Jedność Kościoła to nie jest tylko dogadanie się w sprawach dogmatów

18.01.2022

Pod hasłem ‘Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”, zaczerpniętym z drugiego rozdziału Ewangelii św. Mateusza (Mt 2,2), przebiegać będzie tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Potrwa on od 18 do 25 stycznia.

Ks. prof. Janusz Królikowski, diecezjalny referent do spraw ekumenizmu, podkreśla, że w jedności między chrześcijanami chodzi nie tylko o porozumienie w kwestiach formalnych, ale przede wszystkim o wzajemne zrozumienie i bliskość duchową.

Jedność Kościoła to nie jest tylko dogadanie się w sprawach dogmatów, w sprawach obyczajów, ale jedność duchowa i ona wymaga modlitwy. To jest tydzień modlitwy, ale też tydzień spotkań, tydzień wymiany zdań, tydzień zastanawiania się nad tym, o ile postąpiliśmy w jedności w ostatnim czasie. Trzeba powiedzieć, że jedność niewątpliwie się pogłębia. Nawet, jeśli nie jest ona doktrynalna, to jednak na poziomie miłości i zrozumienia na pewno zrobiliśmy postępy.

Tegoroczne hasło Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przywołuje postaci Mędrców, którzy przybywają z odległych krajów i reprezentują różne kultury, ale wiedzie ich to samo pragnienie, aby zobaczyć i poznać Nowonarodzonego Jezusa i wspólnie złożyć mu hołd oraz ofiarować dary.

Cała rozmowa z ks. Januszem Królikowskim  we wtorek 18 stycznia w  PULSIE REGIONU o 15.30.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN