Ks. prof. Michał Drożdż objął obowiązki dziekana WNS

02.10.2018

Ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UP JP II w Krakowie rozpoczyna nowe obowiązki dziekana Wydziału Nauk Społecznych.

– To dla mnie duże wyzwanie – mówi radiu RDN tarnowski kapłan. – A także zobowiązanie do tego, żeby z jednej strony Wydział Nauk Społecznych był taką przestrzenią rozwoju naukowego, badań naukowych potrzebnych zarówno Kościołowi, jak i społeczeństwu, a z drugiej strony takim atrakcyjnym miejscem studiowania i przyciągał nowe rzesze studentów na kierunki, które prowadzimy – tłumaczy ks. Drożdż.

– Pracy jest bardzo dużo – dodaje ks. Drożdż. – Ta moja kadencja, która będzie trwać dwa lata, łączy się z reformą szkolnictwa wyższego  w Polsce, wchodzą pierwsze reguły, rozporządzenia i decyzje związane ze sprawą struktur organizacyjnych polskich uczelni. Musimy to wdrożyć, systematycznie i zgodnie z kalendarium ministerstwa – tłumaczy.

Tarnowscy kapłani są aktywni na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie.

Ks. prof. dr hab. Józef Stala jest prorektorem ds. potencjału naukowego i współpracy międzynarodowej UP JP II w Krakowie, ks. prof. Tomasz Rozkrut dziekanem Wydziału Prawa Kanonicznego, a ks. prof. Janusz Królikowski dziekanem Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN