Ks. Rzeźwicki: Ks. Prałat kochał parafię i ludzi – stworzył rodzinny klimat w naszej wspólnocie

19.04.2021

Był człowiekiem niezwykłej kultury, miał ojcowskie podejście do innych – tak zmarłego ks. Stanisława Gurgula wspomina ks. Grzegorz Rzeźwicki, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

Pogrzeb ks. Gurgula odbędzie się w sobotę. Kapłan spocznie na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

– Ks. Prałat kochał ludzi, Kościół, ale najpierw kochał tę najmniejszą cząstkę Kościoła jaką jest parafia. Stworzył rodzinny klimat w naszej wspólnocie. W tym roku mija 50 lat od tej chwili kiedy ks. Stanisław Gurgul przybył do parafii. Wspominam jedną wypowiedź pana Huberta z Francji, który powiedział, że Ks. Prałat jest unikatem, człowiekiem niezwykłym, niepowtarzalnym. Taki był i za to Mu dziękujemy. Ten duch nam się udziela. Zaimponował mi styl Jego pracy i staram się być przedłużeniem i kontynuacją – mówi ks. Rzeźwicki.

Nauczył mnie otwartości na drugiego człowieka – tak tymczasem ks. Stanisława Gurgula wspomina ks. Marcin Gryzło, który od 8 lat posługuje w parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

Uśmiech i serdeczny gest machania ręką na powitanie zostanie w mojej pamięci – mówi ks. Marcin Gryzło.

Zawsze będę pamiętał Księdza Prałata jako człowieka uśmiechniętego, otwartego, który jest życzliwie nastawiony do ludzi. Pokazywał młodemu kapłanowi jak postępować z ludźmi, jak być otwartym, dostrzegać i szanować każdego człowieka, który ma swoją drogę i historię. Ks. Prałat nie tylko wybudował kościół materialny św. Maksymiliana, ale stworzył Kościół duchowy – wspomina ks. Gryzło.

Kondolencje i wspomnienia związane z Księdzem Prałatem można przesyłać na adres mailowy: maksymilian@parafia24.info

Ostatnie pożegnanie ks. Stanisława Gurgula rozpocznie się w piątek o 15.00 wprowadzeniem trumny z ciałem do kościoła św. Maksymiliana i koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę. Mszy św. o 12.00 w kościele św. Maksymiliana będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż. Będzie ona transmitowana w radiu RDN. Ks. Prałat spocznie w grobowcu na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

Posłuchaj:
ks. Grzegorz Rzeźwicki
ks. Marcin Gryzło
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN