Ks. Stanisław Dutka: Ten kościół jest pomnikiem beatyfikacji

09.06.2022

35 lat temu papież Jan Paweł II wyniósł na ołtarze Karolinę Kózkównę. Rocznica przypada 10 czerwca.

Uroczystości odbyły się w miejscu, gdzie dziś stoi kościół pw. bł. Karoliny. To na jego fundamentach stał papieski ołtarz.

Jak podkreśla proboszcz parafii, ks. Stanisław Dutka, przez ten fakt świątynia staje się szczególnym miejscem – wyjątkową pamiątką.

– Sam kościół jest takim pomnikiem, bo każda budowla ma swoje fundamenty, a fundament kościoła już był. I na tej płycie zbudowany był papieski ołtarz. To jest pamiątka bardzo duża, bardzo szczególna. To jest fundament. Na tym fundamencie później wyrósł ten piękny, duży, największy w diecezji kościół.

W kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie znajdują się także inne pamiątki po beatyfikacji, m.in. obraz bł. Karoliny, papieski tron, ornat, paramenty liturgiczne, z których Ojciec Święty korzystał podczas Mszy św. beatyfikacyjnej.

Uroczystości związane z 35. rocznicą beatyfikacji Karoliny odbędą się w parafii pod jej wezwaniem w piątek 10 czerwca. Rozpocznie je o godz. 17:30 przygotowany przez parafian program artystyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II i bł. Karolinie. O godz. 18 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna, a po niej wierni udadzą się procesyjnie na plac kościelny, gdzie będzie poświęcony nowy krzyż misyjny. Stamtąd zebrani przejdą pod pomnik św. Jana Pawła II, znajdujący się przy kościele, pod którym złożą kwiaty.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN