Ks. Stanisław Wojdak wygłosił rekolekcje w Afryce [WIDEO]

06.05.2021

Jestem zbudowany ich postawą – tak o wiernych w Afryce mówi ks. Stanisław Wojdak, ojciec duchowny misjonarzy tarnowskich, który wrócił z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Gość audycji “Rozgryźć Kościół” opowiadał o żywym Kościele w Afryce.

– Byliśmy na ingresie nowego biskupa diecezji Mbaiki. Katedra była wypełniona ludźmi, były tańce, piękny śpiew, świadectwo wiary. To jest zewnętrzny wyraz ich entuzjazmu, który wiara generuje w ich sercach i umysłach – dodaje.

Ks. Stanisław Wojdak poprowadził rekolekcje w Bimbo dla tarnowskich misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej.

– Na rekolekcjach byli wszyscy nasi misjonarze, co mnie bardzo ucieszyło. Dołączyli się także reprezentanci kapucynów, ojców franciszkanów i świeccy wolontariusze misyjni. Razem ze mną do Afryki polecieli na miesiąc Ryszard Rak i jego żona. W szpitalu w Bagandou były to prace związane z elektrycznością – mówi ks. Wojdak.

Kolejne trzy osoby z diecezji tarnowskiej przygotowują się do wyjazdu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. To dwóch księży i jedna osoba świecka.

Gość Radia RDN poinformował też, że kilku kleryków tarnowskiego seminarium wybiera się w wakacje na misyjne staże. Natomiast z Afryki do Tarnowa ma w tym roku przylecieć dwóch alumnów, którzy w naszym seminarium będą kontynuować studia.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Wojdak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN