Ks. Sylwester Brzeźny: Warto spróbować rozeznać swoje powołanie do kapłaństwa

26.05.2022

Bóg powołuje, ale coraz trudniej jest młodym odkryć głos powołania i opowiedzieć na niego – powiedział ks. Sylwester Brzeźny, moderator dzieła powołań w diecezji tarnowskiej. Gość audycji Rozgryźć Kościół podkreślił, że młody człowiek oczekuje akceptacji swojej decyzji ze strony najbliższych.

– Młody człowiek czuje, że ona jest wyjątkowa, czasami trudna, ale chce ruszyć w taką stronę i chce też akceptacji swoich najbliższych. To jest naturalne, bo chcemy potwierdzenia czy robimy dobrze. Nie zawsze ta akceptacja jest. Wtedy młody człowiek nie może się zrażać, jeśli czuje w sercu głos powołania to przynajmniej powinien spróbować.

Można jeszcze zapisać się na rekolekcje zatytułowane ‘Przygotuj to, co potrzebne do drogi, i idź…’. Mogą one pomóc młodym odczytać głos powołania. Rekolekcje odbędą się od 3 do 5 czerwca w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

– Czasami trzeba sobie dać szansę rozeznania. Jeżeli czujesz, że Jezus stuka do twojego serca, to dlaczego nie spróbować, nie rozeznać, nie pomodlić się? Jeśli to nie będzie głos powołania, to zostaną wspomnienia przeżycia rekolekcji w seminarium duchownym – powiedział ks. Sylwester Brzeźny.

Będą to kolejne rekolekcje prowadzone przez seminaryjną grupę Semeron.

Zapisy: KLIKNIK TUTAJ

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN