Księża z Sanktuarium w Przeczycy i parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy zostali objęci 14 – dniową kwarantanną

12.08.2020

Uczestniczyli oni w uroczystym pożegnaniu po 26 latach prowadzenia Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy księdza proboszcza Marka Marcićkiewicza.

Jednocześnie odbyło się też pożegnanie wikariusza księdza Rafała Żelaznego, który jak się okazało jest zakażony koronawirusem.

W oświadczeniu na stronie brzeźnickiej parafii ks. Mariusz Maziarka pisze…

Kwarantanną zostaliśmy objęci również ja oraz ks. Kazimierz jako współdomownik. Kwarantanną nie jest objęty nasz kościół parafialny i mogą w nim być odprawiane Msze święte przez innych kapłanów. Postanowiliśmy jednak, że przez najbliższe trzy dni nie będą odprawiane Msze święte w naszym kościele. Wszystkie zamówione intencje odprawiane będą na plebanii. Msze święte w kościele będą odprawiane dopiero w sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w niedzielę. Do czasu zakończenia kwarantanny nieczynna będzie kancelaria parafialna. W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny i wówczas udzielę informacji, z kim należy się skontaktować.

Jak mówił w rozmowie z RDN ks. proboszcz, w weekend posługiwać w parafii będą kapłani z innych miejscowości.

Wciąż także nie wiadomo czy odbędzie się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy, który miał rozpocząć się w najbliższy piątek.

Jak informuje ks. Marek Marcićkiewicz czeka na wytyczne sanitarne i po ich uzyskaniu będzie podjęta decyzja.

Anna Zboch, fot. archiwum parafii
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN