KSM to styl życia – jubileusz 25-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej [ZDJĘCIA]

24.02.2019

W sanktuarium bł. Karoliny Kózki w Zabawie spotkali się młodzi z całej diecezji zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Świętowali swoje 25. urodziny.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego, który opierając się o słowa papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie przypomniał, że młodzi, na wzór Maryi, powinni być ludźmi wpływowymi Boga.

Stajemy się ludźmi wpływowymi Boga, ponieważ odczytujemy swoje powołanie. Stajemy się ludźmi wpływowymi Boga, ponieważ jesteśmy strażnikami korzeni dobra, ideałów, wartości i poświęcenia.

Patronami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży są bł. Karolina Kózka i św. Stanisław Kostka. To właśnie w ich wizerunki zostali wpisani KSM-owicze na urodzinowej mozaice. Odsłonięcie nastąpiło podczas jubileuszowej gali w Hotelu “Zabawa”.

Czym KSM różni się od innych stowarzyszeń? Jak mówił podczas gali ks. Marcin Baran, Diecezjany Asystent KSM, tym, że jest ono stowarzyszeniem katolickim.

Bycie Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oznacza, że cokolwiek otrzymaliśmy czujemy – przyjmujemy to jako dar Pana Boga, ale też nie chcemy na swoją chwałę, ale na konkretną chwałę te dary wykorzystać.

Jak twierdzą młodzi, KSM to styl życia.

KSM uczy życia we wspólnocie, wychodzenia do ludzi, ale także zapraszania innych do grupy. – Być KSM-owiczem to służyć Bogu i Ojczyźnie. Modlić się, być patriotą. – Być KSM-owiczem to pomagać ludziom, nowych ludzi poznawać. Być KSM-owiczem to po prostu dobrze bawić się z Chrystusem.

Czy warto być KSM-owiczem? Młodzi, bez wahania, odpowiadają, że warto.

Oczywiście, że tak. To ma też dużo plusów. Oprócz tego, że żyjemy we wspólnocie, to też zbliżamy się do Boga, uczymy się głębszej modlitwy. – Warto, ponieważ to jest spełnienie wobec Ojczyzny – święty dług. To jest coś niesamowitego. – Oczywiście. Każdy to odkrywa dla siebie.  Jestem KSM-owiczem i uważam, że warto, bo rozwijam swoje talenty.

Po części oficjalnej gali, przedstawieniu i urodzinowym torcie, krokiem poloneza młodzież rozpoczęła jubileuszowy bal.

Posłuchaj:
bp Stanisław Salaterski
KSM-owicze
ks. Marcin Baran
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN