Czy ktoś wygra z Mistrzami?

09.05.2019

Podczas dnia otwartego w tarnowskim seminarium odbędzie się mecz piłki nożnej. Zagra reprezentacja uczestników z alumnami, którzy wygrali w Siedlcach, Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

Członkowie seminaryjnej drużyny liczą na zacięte spotkanie. Klerycy Przemysław Dyrek, Maciej Sumara i Kamil Porębski byli gośćmi audycji radia RDN “Chwytaj życie” i opowiadali o tym jak pokonali w meczu kleryków z diecezji siedleckiej, wygrywając 4:0.

– Na mistrzostwach nie było łatwo. Za przygotowanie dziękujemy trenerowi Pawłowi Gucwie. Byliśmy przygotowani fizycznie, taktycznie i modlitewnie. Bazujemy na naszych umiejętnościach zdobytych wcześniej. Natomiast wspólne zgranie, realizacja taktyki to już jest praca na treningach w czasie formacji. Każda pasja ma nas prowadzić do drugiego człowieka. Przez tę pasję mamy pokazać innym, że jesteśmy dla nich – mówią alumni.

Sobotni mecz odbędzie się na zakończenie dnia otwartego w WSD. Wcześniej w programie są adoracja, Msza św., wspólne zdjęcie, obiad, spektakl o bł. ks. Romanie Sitko, film i występ zespołu Bethesda. Będzie też okazja do rozmów i zwiedzenia sali misyjnej oraz sali pamięci bł. ks. Romana Sitki. Dzień otwarty w WSD w Tarnowie rozpocznie się w sobotę o 10.00. Grupy należy wcześniej zgłosić.

Posłuchaj:
Alumni
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN