Letni festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

17.07.2018

Przed nami dziewiąta edycja Letniego Festiwalu “Pieniny-Kultura-Sacrum”. W ramach tego wydarzenia odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem.

Ich wspólnym mianownikiem będzie tradycyjnie muzyka organowa. Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy flet, waltornia oraz muzyka autorska, skomponowana specjalnie na Festiwal, a wykonana na instrumentarium elektronicznym! Usłyszymy ponadto solowe kompozycje wokalne, a całość dopełnią dzieła chóralne. Wystąpią artyści z Niemiec, Włoch, Rosji, a także USA!

Festiwal rozpocznie się prologiem w starym kościółku pw. Wszystkich Świętych przy Rynku w sobotę 21 lipca o godzinie 16:00. Uroczysta inauguracja odbędzie się dzień później, w niedzielę 22 lipca o godz. 16:00 w nowym kościele, podczas której teksty poetyckie i proza “Wolność jest w nas”, przedstawiona przez aktora Adama Woronowicza, przeplatać się będzie z improwizacjami organowymi.

Całości Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa mistrza akwareli pienińskiej – Andrzeja Beliczyńskiego. Festiwal potrwa do 18 sierpnia, na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN