Limanowa. Różaniec źródłem siły

21.09.2020

Dziś do Limanowej pielgrzymowali członkowie Róż Żywego Różańca. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczył biskup Stanisław Salaterski.

Nie wolno nam zapomnieć o różańcu – mówił w homilii biskup. – Potrzeba nam Bożej pomocy, bo na ludzi, nawet ochrzczonych, nie zawsze możemy polegać. Różaniec jest źródłem mocy. Rodacy jego mocą przetrwali obozy zagłady, czas stalinizmu. Trzymając go w ręku bez wątpienia podołamy współczesnym biedom i wyzwaniem. Tylko nie wolno o nim zapomnieć. Trwać z nim przed Panem Bogiem, razem z Maryją, a cud, jak trzeba będzie, też się stanie.

Biskup Salaterski odprawi także Msze świętą o godzinie 17:30.

Do Pani Limanowskiej przyjdą dziś także mieszkańcy, m.in. Łososiny Górnej, Młynnego, Słopnic, Lipowego i z poszczególnych rejonów miasta. Siódmy dzień odpustu zakończy Msza Święta dla Grupy Modlitewnej Świętego Ojca Pio, Grupy Brewiarzowej, Wspólnoty Jerycha Różańcowego i Świętego Charbela, Kół Koronkowych i Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.

“Maryjo, spraw, by nasze rodziny były zawsze środowiskiem życia i miłości!” to hasło jutrzejszego, ostatniego dnia odpustu w Limanowej. O godz. 11:00 i 17:30 będzie odprawiona Msza Święta z kazaniem dla rodzin i błogosławieństwem dzieci. W tym dniu kazania głosić będzie ks. Marcin Barana, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Posłuchaj:
bp Stanisław Salaterski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN