W Limanowej rozpoczął się odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej [ZDJĘCIA]

16.09.2020

Maryja jest wzorem do naśladowania i ważne, by do Niej zwracać się o pomoc, byśmy potrafili wytrwać w wierze – powiedział w trakcie homilii ks. Jan Bartoszek – dyrektor Radia RDN. Wczoraj (15.09) rozpoczął się siedmiodniowy odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wierni podczas wczorajszego dnia podczas Mszy Świętych modlili się do Matki Bożej o to, by wspomagała ich w obronie wiary ojców.

Łaska wiary pomaga nam zobaczyć, że duchowość maryjna, to jest najbezpieczniejsza droga do Boga. Ta maryjna droga jest ośmieszana przez niektórych, jest określana niejednokrotnie mianem pobożności ludowej, ale tak naprawdę pobożność maryjna uczy nas pełnego zawierzenia, zaufania Bogu. Tą drogą szedł Jan Paweł II, tą drogą szedł kardynał Stefan Wyszyński, wielu kapłanów i osób świeckich – mówi ks. Jan Bartoszek

Także z powodu setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, kapłan powoływał się na Papieża Polaka zachęcając wiernych, by oddawali się pod opiekę Maryi. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś, który zachęcał wiernych, by wytrwale kroczyli drogą wiary.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN