Ludzie coraz częściej proszą o modlitwę

02.02.2019

Gdzieś w tłumie na ulicy ledwo dostrzegalni, niepozorni, ale – w najtrudniejszych sprawach i sytuacjach bez wyjścia – niezawodni.

A mowa o siostrach i zakonnikach, którzy dźwigają i zanoszą do nieba codziennie setki próśb, które coraz większą lawiną ludzie ślą do nich w swej bezradności.

Czasem życie ludzi jest tak poplątane, że nie wierzą, że Bóg w tragedii i chorobie ich wysłucha, dlatego przychodzą do nas – mówią siostry.

Ci bardziej zagubieni albo ci, którzy żyją w grzechu, mają jakieś nieuregulowane sytuacje, zwłaszcza jeśli chodzi o związki niesakramentalne, mówią nam, że ich pewnie Bóg nie wysłucha, bo trudno im uwierzyć w to, że  mógłby na nich się otworzyć. Nie wierzą, że w grzechu też są kochani. Najczęściej proszą nas w sprawach zdrowia, diagnozy, że ktoś ma raka, ale też w sytuacjach, gdy ktoś kogoś porzucił, że żona odeszła czy mąż. Ludzie proszą nas w autobusie, busie, tramwaju, gdy są w sytuacji bez wyjścia,  podchodzą i proszą, bo wierzą, że właśnie my im wyprosimy łaskę – dodają siostry.

Siostry Służebniczki Dębickie dostają setki próśb wszelkimi możliwymi środkami komunikacji. – Po to jesteśmy, aby wstawiać się za światem – mówi siostra Maksymilla Pliszka, przełożona generalna.

– Próśb spływa do nas ogromnie dużo. Piszą do nas listy, dzwonią, prosząc o modlitwę.  Zdarza się często, że na ulicy podchodzą szczególnie młode osoby i proszą nas o wstawiennictwo. Piszą również e- maile. My też na stronach zakładamy skrzynki intencji, by do nas spływały i wstawiać się za ludźmi – dodaje siostra Maksymilla.

Jak przyznają zakonnice, ludzie coraz bardzie otwierają się na nie i ufają im.

– Otwartość na nas jest bardzo duża. Często spotykamy się z tym, że nawet osoby, które deklarują, że są niewierzące czy żyją gdzieś z dala od Kościoła, przychodzą do nas również ze swoimi troskami. Zdecydowanie reagują na nas z otwartością, życzliwością i czujemy ich zaufanie – mówi  siostra Maksymilla.

Siostry, zakonnicy i bracia spotkali się 2 lutego, w Dniu Życia Konsekrowanego, w tarnowskiej Katedrze na Mszy Św., której przewodniczył bp tarnowski Andrzej Jeż.

Posłuchaj:
Siostry
siostra Maksymilla Pliszka
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN