‘Makulatura na misje’ już w sobotę

24.05.2022

Pomóżmy dzieciom ulicy – apeluje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Organizuje ono kolejną zbiórkę makulatury. Przynosząc niepotrzebny papier mieszkańcy mogą pomóc stworzyć nowe miejsca w przedszkolu i szkole w Centrum Dziecka w Kamerunie.

Zbiórka makulatury na misje odbędzie się w sobotę, 28 maja przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Kontener będzie ustawiony w godz. 7.00-16.00. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli do przedszkola uczęszcza setka dzieci, a do szkoły ponad dwieście. Wiele dzieci czeka na przyjęcie i dlatego potrzebne są kolejne sale.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do firmy recyklingowej znajdującej się przy ul. Krzyżanowickiej 68 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii przy parafii św. Pawła lub organizatorom akcji ‘Makulatura na misje’ w dniu zbiórki. Każdy przekazany kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy w Yaounde stolicy Kamerunu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN