Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II – znamy laureatów [LISTA] [WIDEO]

17.11.2020

Przypomnieli życie św. Jana Pawła II i Jego nauczanie. 51 osób zostało laureatami konkursów zorganizowanych w ramach projektu „Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II. Część II zdalnie i cyfrowo. W hołdzie Polskiemu Papieżowi”.

W konkursach plastycznym, literackim, multimedialnym, na opracowanie scenariusza lekcji, a także w grze miejskiej i w quizie tematycznym wzięło udział prawie sto osób.

Uczestnicy podejmowali tematy m.in. Papieża pielgrzyma, Jego pasji, wrócili do idei Światowych Dni Młodzieży, a także do papieskich pielgrzymek, w tym do diecezji tarnowskiej.

Podczas wirtualnej gali, biskup tarnowski Andrzej Jeż pogratulował uczestnikom i ich opiekunom.

– Dostrzegłem różne techniki, którymi się posługiwaliście ukazując postać św. Jana Pawła II i Jego oddziaływanie na współczesną kulturę. Jest to cenne, bo żyjemy w kulturze biernych odbiorców, którzy zazwyczaj tylko korzystają z komunikatów tworzonych przez innych. Wy postanowiliście stawać się nadawcami, ponieważ nie jesteście bierni w komunikowaniu społecznym, kulturze, ale sami zaczynacie tworzyć – dodał biskup.

Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego podkreśla, że konkursy wpisują się w obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

– To ważne, aby brać udział w tego typu przedsięwzięciach, gdzie pogłębia się wiedzę na temat myśli i nauczania św. Jana Pawła II. Dziękuję laureatom, którzy wykazali się wiedzą, aktywnością i których prace zostały docenione. Myślę, że to początek rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań na temat nauczania Jana Pawła II – dodaje.

Projekt realizowała tarnowska Kana przy współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie, Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców oraz Uniwersytetem Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

Finał, galę laureatów połączoną z konferencją poświęconą nauczaniu św. Jana Pawła II i dyskusją panelową zorganizowano online.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat objęło radio RDN.

Lista nagrodzonych:

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

Konkurs

Nagroda

1.

Julia Mechla SP nr 3 w Tarnowie

Konkurs plastyczny – kategoria I

I miejsce

2.

Filip Żak SP im. Bohaterów Września 1939 w Radłowie

Konkurs plastyczny – kategoria I

II miejsce

3.

Kamila Hebda SP w Szczurowej

Konkurs plastyczny – kategoria I

III miejsce

4.

Wiktoria Gostek SP nr 3 w Tarnowie

Konkurs plastyczny – kategoria I

Wyróżnienie

5.

Mikołaj Sygnarowicz SP im. Bohaterów Września 1939 w Radłowie

Konkurs plastyczny – kategoria II

I miejsce

6.

Julia Honkisz SP im. Jana Kantego w Wojniczu

Konkurs plastyczny – kategoria II

II miejsce

7.

Monika Niemiec SP w Paleśnicy

Konkurs plastyczny – kategoria II

III miejsce

8.

Mateusz Jastrzębski SP w Tarnowcu

Konkurs plastyczny – kategoria II

III miejsce

9.

Gabriela Więcław PSP im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach

Konkurs plastyczny – kategoria II

Wyróżnienie

10.

Zuzanna Sus PSP im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach

Konkurs plastyczny – kategoria II

Wyróżnienie

11.

Joanna Zając IV LO w Tarnowie

Konkurs plastyczny – kategoria III

I miejsce

12.

Szymon Pasadyn ZSOiT im. Jana Szczepanika w Tarnowie

Konkurs plastyczny – kategoria III

Wyróżnienie

13.

Paweł Szwiec SP nr 8 w Tarnowie

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

I miejsce

14.

Martyna Stolarz SP w Wojniczu

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

II miejsce

15.

Martyna Kuklewicz ZS w Radłowie

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

III miejsce

16.

Partycja Barnaś ZS w Radłowie

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

III miejsce

17.

Mariusz Kopeć ZSiP w Otfinowie

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

Wyróżnienie

18.

Daria Dębosz Niepubliczna SP w Jodłówce-Wałkach

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

Wyróżnienie

19.

Amelia Bryg Niepubliczna SP w Jodłówce-Wałkach

Konkurs multimedialny – szkoła podstawowa

Wyróżnienie

20.

Sylwia Włudyka Technikum nr 3 w Tarnowie

Konkurs multimedialny – szkoła ponadpodstawowa

I miejsce

21.

Michał Giza ZST w Tarnowie

Konkurs multimedialny – szkoła ponadpodstawowa

II miejsce

22.

Kamila Banaś Technikum nr 3 w Tarnowie

Konkurs multimedialny – szkoła ponadpodstawowa

III miejsce

23.

Aneta Kozioł ZSEG w Tarnowie

Konkurs multimedialny – szkoła ponadpodstawowa

Wyróżnienie

24.

Magdalena Chwistek ZSEG w Tarnowie

Konkurs multimedialny – szkoła ponadpodstawowa

Wyróżnienie

25.

Michał Gomółka SP w Zbylitowskiej Górze

Konkurs literacki – kategoria I

I miejsce

26.

Piotr Damian SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie

Konkurs literacki – kategoria I

Wyróżnienie

27.

Kacper Mazurek Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Gra miejska – szkoła podstawowa

I miejsce

28.

Igor Ziembicki Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Gra miejska – szkoła podstawowa

I miejsce

29.

Milena Hołda Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Gra miejska – szkoła podstawowa

II miejsce

30.

Oksana Pasierbek Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Gra miejska – szkoła podstawowa

II miejsce

31.

Gabriela Mortek Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Gra miejska – szkoła podstawowa

III miejsce

32.

Julia Dochnal Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Gra miejska – szkoła podstawowa

III miejsce

33.

Kamil Bysiek III LO w Tarnowie

Gra miejska – szkoła ponadpodstawowa

I miejsce

34.

Agata Kaczówka III LO w Tarnowie

Gra miejska – szkoła ponadpodstawowa

I miejsce

35.

Antonia Florczyk ZS nr 1 w Bochni

Gra miejska – szkoła ponadpodstawowa

II miejsce

36.

Natalia Bratek ZS nr 1 w Bochni

Gra miejska – szkoła ponadpodstawowa

II miejsce

37.

Dominik Kozioł SP nr 10 w Tarnowie

Quiz tematyczny – szkoła podstawowa

I miejsce

38.

Bartłomiej Grodowicz SP nr 10 w Tarnowie

Quiz tematyczny – szkoła podstawowa

II miejsce

39.

Karol Kwiek SP w Pogórskiej Woli

Quiz tematyczny – szkoła podstawowa

III miejsce

40.

Anna Molczyk SP w Łętowicach

Quiz tematyczny – szkoła podstawowa

Wyróżnienie

41.

Zuzanna Drabek SP w Tarnowcu

Quiz tematyczny – szkoła podstawowa

Wyróżnienie

42.

Nadia Rodak SP nr 10 w Tarnowie

Quiz tematyczny – szkoła podstawowa

Wyróżnienie

43.

Weronika Wojnicka I LO w Tarnowie

Quiz tematyczny – szkoła ponadpodstawowa

I miejsce

44.

Klaudia Szostek III LO w Tarnowie

Quiz tematyczny – szkoła ponadpodstawowa

II miejsce

45.

Maria Wijas III LO w Tarnowie

Quiz tematyczny – szkoła ponadpodstawowa

III miejsce

46.

Agnieszka Szwiec SP w Wojniczu

Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji

I miejsce

47.

s. Agnieszka Kapustka SP w Zakliczynie

Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji

II miejsce

48.

Bartłomiej Koza Niepubliczna SP w Tarnowie

Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji

III miejsce

49.

Anna Grzegorczyk SP nr 1 w Woli Rzędzińskiej

Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji

Wyróżnienie

50.

Maria Strejczek Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji

Wyróżnienie

51.

Marta Kamykowska Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie

Konkurs na opracowanie scenariusza lekcji

Wyróżnienie

OPIEKUNOWIE UCZNIÓW

ks. Grzegorz Nosal

ks. Łukasz Pukło

Jadwiga Dziubka

Urszula Babiarska

Dominika Ostręga

Barbara Gorczowska

Joanna Milówka-Orlof

Marta Mika

Anna Gąsior

Paweł Moździerz

Anna Pojedyniec

Dorota Ilków

s. Agnieszka Kapustka

Agata Damian

Vitalina Pastuch

Agnieszka Seremet

Agnieszka Zając

Joanna Soska

Urszula Kupczyk

Marcin Bąk

Barbara Kras

Iwona Gniewek

Agnieszka Szwiec

Aneta Zając-Kapecka

ks. Jakub Bączek

Agata Wzorek

Agnieszka Woźniak

ks. Janusz Pabian

s. Anna Tarnowska

Iwona Grodowicz

Marta Kamykowska

ks. Stanisław Łukasik

Marcin Kwiatek

 

 

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Marta Malec-Lech
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN