Mamy Patrona

28.10.2020

Sejmik Województwa Małopolskiego uroczyście przyjął deklarację w związku z ogłoszeniem Świętego Jana Pawła II Patronem Województwa Małopolskiego.

-Decyzja ta niesie dla nas nadzieję, że Jego życie, działalność publiczna i nauczanie – zarówno dotyczące spraw społecznych, jak również podkreślające nienaruszalność godności każdego człowieka – mogą także dzisiaj, w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, łączyć Małopolan – zarówno wierzących w Boga, dającego początek wszelkim wartościom, jak i niewierzących, którzy uniwersalne wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i miłości wywodzą z innych źródeł – podkreślają radni.

Jest też zachęta do poznawania nauczania św. Jana Pawła II oraz do budowania jedności i wspólnoty.

– Święty Jan Paweł II pozostanie zawsze dla osób wierzących nauczycielem wiary prowadzącym do Chrystusa. Ale chcemy jednocześnie, aby ogłoszenie Go Patronem Województwa Małopolskiego – wydarzenie o silnej symbolicznej wymowie stało się dla wszystkich Małopolan – niezależnie od poglądów, wyznania, tradycji, do których się odwołujemy, tego, czy jesteśmy ludźmi wierzącymi, czy niewierzącymi – momentem jedności, zachętą do odnalezienia w nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II tych wartości, które są nam wszystkim bliskie i łączą nas, czyniąc z nas prawdziwą wspólnotę – podkreślono w deklaracji przyjętej przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

Uroczystemu przyjęciu deklaracji towarzyszyło odtworzenie wystąpień metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz kardynała Stanisława Dziwisza. Wysłuchano hymn ‘Nie zastąpi Ciebie nikt’, powstały z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Ewa Biedroń, Małopolska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN