Medale św. Stanisława rozdane [ZDJĘCIA]

09.05.2019

Kapłani, samorządowcy, działacze społeczni z Dębicy, odebrali medale św. Stanisława z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odznaczenia wręczyła komandoria Podkarpacka Bractwa Orderu Świętego Stanisława w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy – mówi Mieczysław Deptuch sekretarz komandorii rzeszowskiej.

– Dla osób, które wyróżniają się w sposób szczególny patriotyzmem, umiłowaniem życia katolickiego, społecznego i pomagają osobom potrzebującym, jak np. Kolumbowie czy wolontariusze hospicjum.  

Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. siostra Justyna Papież animatorka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz proboszczowie dębickich parafii ks. Ryszard Piasecki, ks. Józef Wątroba i ks. Jan Krupa. Medal odebrał też emerytowany proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Józef Dobosz.

– Na medalu są dwa słowa nagroda i zachęta, żeby czynić do końca swoich dni, to dobro, które zostało zapoczątkowane.

Ten medal to wyróżnienie, ale i zobowiązanie na przyszłość – zaznacza Stefan Bieszczad przedsiębiorca i radny sejmiku województwa podkarpackiego odznaczony medalem św. Stanisława.

– Znając historię św. Stanisława, to przytłacza i czuje się mały. Myślę, że przede mną bardzo wiele, aby próbować chociaż część z tej misji jeszcze zrobić.

W Dębicy medale odebrało 17 osób.

Posłuchaj:
Mieczysław Deptuch
ks. Józef Dobosz
Stefan Bieszczad
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN