Męski Różaniec

04.10.2019

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy- Latoszynie organizuje Różaniec dla mężczyzn. Inicjatorem wspólnej modlitwy jest Artur Orkisz, który różaniec odmawia codziennie i zachęca do tego innych panów. 

– Chcemy pokazać, że mężczyźni także modlą się na różańcu. To bardzo ważne w tym świecie, gdzie dobro przedstawiane jest jako dobro i łatwo zbłądzić. Różaniec daje sile do codziennego wstawania, do pracy, obowiązków, o pokonywania trudności, kłopotów. Różaniec jest dla mnie bardzo ważny. 

Mężczyźni wyruszą z Różańcem o godz. 15.00 z parafii  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie do zawadzkiego sanktuarium – mówi ks. Piotr Grzanka, proboszcz tamtejszej parafii.

– Chcemy dołączyć do modlitwy różańcowej nasz trud, poświęcenie, czas, siły. To będzie takie rozpoczęcie świętowania stulecia koronacji Matki Bożej Zawadzkiej, która od setek lat czuwa nad naszym rejonem i zawierzyć jej wszystkich mężczyzn. 

Różaniec dla mężczyzn odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 października.

Jak zapowiadają organizatorzy to będzie pierwszy różaniec dla mężczyzn, a w planach jest, aby mężczyzn zapraszać co miesiąc.

Posłuchaj:
Artur Orkisz
ks. Piotr Grzanka
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN