Miasto – rewitalizacja. VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

03.09.2021

Będzie o peryferiach miasta i kulturze. Tak zapowiada się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Odbędzie się on od 9 do 11 września w Łodzi. Trwają zapisy.

Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

– Główny zamysł to odsłanianie obecności Jezusa. Być może jest tak, że w mieście dzisiaj tę obecność trzeba w szczególny sposób odsłonić, bo może gdzieś w innych przestrzeniach łatwej widać Boga. Jestem po dożynkach diecezjalnych i wszystkie wieńce miały charakter religijny. Na wieńcach był znak Eucharystii, albo figura Matki Bożej. Ludzie mają doświadczenie, że w tej pracy, która wypełnia ich życie na wsi jest w szczególny sposób obecny Pan Bóg i oni potrafią tę obecność wyrazić. Być może potrzebujemy właśnie tego dokonać w miejskiej perspektywie – dodaje arcybiskup.

Podczas wydarzenia będą warsztaty poświęcone m.in. bezdomnym, współczesnemu niewolnictwu, a także małżeństwom niesakramentalnym. Będzie też spektakl modlitewno-ewangelizacyjny ‘Dekalog’ w wykonaniu artystów z całego świata.

Organizatorami są Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, Fundacja Porta Fidei i Archidiecezja Łódzka.

Zapisy trwają w Internecie do 6 września, ale będzie można dopisać się na miejscu.

Szczegóły na  https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje

Posłuchaj:
abp Grzegorz Ryś
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN