Mieszkańcy Łapczycy pożegnali swojego wieloletniego proboszcza

05.09.2017

Mieszkańcy Łapczycy pożegnali swojego wieloletniego proboszcza, ks. Władysława Bulandę. Kierował tą parafią przez 32 lata, od 1958 do 1990 r. Ostatnie lata życia spędził w domu Księży emerytów w Tarnowie, ale zgodnie z jego decyzją, pochowano go na cmentarzu w Łapczycy. Wiele osób wspominało go jako człowieka zdecydowanego i nieustępliwego.

– Był człowiekiem z charakterem, wiedział czego chce, czego wymaga od wiernych i od siebie. Był to bardzo twardy ksiądz, miał pół na pół zwolenników i przeciwników. Ci, co kiepsko żyli, to byli przeciwnicy, a ci co dobrze, byli z niego zadowoleni – wspominają mieszkańcy Łapczycy.

Ks. Prał. Władysław Bulanda urodził się 1 września 1919 r. w Koszarach koło Limanowej. Świecenia kapłańskie przyjął w 1942 r. z rąk biskupa Edwarda komara. Jako wikariusz pracował w parafiach Mikluszowice, Borzęcin, Tarnów – Narodzenia NMP. Po zakończeniu probostwa w Łapczycy od 1990 do 2000 r. był penitencjarzem w Bazylice św. Mikołaja w Bochni, był również notariuszem i wicedziekanem dekanatu Bochnia-Zachód. Od 2000 r. mieszkał w domu księży emerytów w Tarnowie. Był najstarszym kapłanem diecezji tarnowskiej, niedawno świętował 75-lecie kapłaństwa. 1 września skończyłby 98 lat. Pochodzi z długowiecznej rodziny. Na pogrzebie była jego 92-letnia siostra, ma również 96-letniego brata.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN