Misja Pawła Łocha

03.02.2021

Paweł Łoch pochodzący z parafii św. Jadwigi w Dębicy wrócił właśnie z Senegalu. Przez 16 miesięcy był wolontariuszem “Domów serca”.

Znajdują się one na całym świecie w miejscach wielkiego cierpienia: slumsach, biednych dzielnicach, miejscach ogromnej samotności.

Pierwsza rzecz, którą mówię każdemu, kto pyta mnie, co wyciągam z tej misji, to wartość dawania siebie – mówi Paweł Łoch. – Mieszkaliśmy w biednej dzielnicy Dakaru. Staraliśmy się być przyjaciółmi dla tych ludzi. Żyliśmy tam we wspólnocie wolontariuszy. Przychodziły do nas dzieci, odwiedzaliśmy ludzi w naszym sąsiedztwie m.in. więzienie, wysypisko śmieci, gdzie pracują ludzie. Organizowaliśmy także treningi piłki nożnej. Nauczyłem się, że dawanie siebie to jest sens w życiu – dodaje.

W 26 krajach jest 40 Domów Serca.

W każdym domu mieszka od 4 do 6 wolontariuszy, którzy na co dzień przyjmują oraz odwiedzają swoich sąsiadów oraz najbardziej potrzebujących.

Poprzez swoją bezinteresowną pomoc wolontariusze chcą przypominać wszystkim, którzy zostali skreśleni przez społeczeństwo, o ich wartości.

Posłuchaj:
Paweł Łoch
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN