Misjonarz z Boliwii: – Ludzie czekają na księdza

21.10.2021

– Pokonujemy wiele kilometrów, by sprawować sakramenty i być z ludźmi, bo oni bardzo na nas czekają – mówi Radiu RDN ks. Tomasz Fajt.

Tarnowski misjonarz głoszący Ewangelię w Boliwii był gościem audycji ‘Rozgryźć Kościół” z okazji Światowego Dnia Misyjnego, który będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

– Ludzie żyją w trudnych warunkach, nie mają wody i prądu, ale potrafią być radośni, pozdrowić dobrym słowem – opowiada misjonarz.

Ks. Tomasz Fajt podkreśla, że mieszkańcy Boliwii czekają na misjonarzy.

– Najważniejsze, żeby mieć dla nich czas, być z nimi. Czasami jedziemy na dwa dni, żeby dłużej być z ludźmi, ale są takie dni, że po drodze chcemy odwiedzić kilka wspólnot. Ja pracuję w wikariacie apostolskim, którzy jest powierzchniowo wielkości jednej trzeciej Polski. Na tym terenie jest ok. 20 kapłanów, więc musimy pokonywać duże odległości.

Także w Boliwii udało się stworzyć ogród biblijny.

– To owoc pandemii. Ludziom bardzo się podoba. Wszystko robiliśmy sami, więc jest satysfakcja. To także forma ewangelizacji – podkreśla tarnowski misjonarz.

Boliwia to jeden z najbiedniejszych krajów w Ameryce Południowej. Ewangelię głosi tam sześciu kapłanów diecezji tarnowskiej.

Ks. Tomasz Fajt poinformował, że na terenie jednej z wiosek trwa budowa kaplicy. Są także plany rozbudowy kościoła.

Działalność naszych misjonarzy – ks. Tomasza Fajta i ks. Tomasza Kaczora – możemy śledzić na ich profilach facebook’owych.

95. Niedziela Misyjna będzie obchodzona pod hasłem ‘Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W najbliższą niedzielę będzie okazja do modlitwy i wsparcia misji.

Posłuchaj:
ks. Tomasz Fajt
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN