Młodzi mężczyźni mogą bliżej poznać Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

14.04.2021

W sobotę, 17 kwietnia zaplanowano dzień otwarty. Ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie on-line.

Celem takich spotkań jest przybliżenie młodym mężczyznom funkcjonowania tego domu – mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w tarnowskim seminarium.

– Oprowadzamy po seminarium, pokazujemy, jak ono funkcjonuje poprzez formację duchową, intelektualną, także pastoralną i dzięki tym dniom wielu chłopców może się z bliska przyjrzeć temu jak wygląda realizacja powołania, czyli tej odpowiedzi na dar Pana Boga, który składa w sercu młodego człowieka.

W tym roku spotkaniu towarzyszą słowa papieża Franciszka, który na ten rok skierował specjalne orędzie o rozeznaniu drogi życia – dodaje ks. Tomasz Rąpała.

– Będziemy się opierać w sposób szczególny na fragmencie, gdzie papież napisał, że Boże wezwanie zawsze popycha do wyjścia, do dawania siebie, do przekraczania siebie. Nie ma wiary bez ryzyka – pisze papież Franciszek. Tylko ufne poddanie się łasce, odłożenie na bok własnych planów i wygód pozwala prawdziwie powiedzieć Bogu “tak”. W tym duchu i też w tej intencji, która nam przyświeca, by pomóc wam drodzy młodzi mężczyźni w rozeznaniu drogi życia, sensu życia, będziemy się wspólnie modlić.

W sobotę dzień otwarty rozpocznie o 9.30 adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, potem o 10.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św.

Obecnie w tarnowskim seminarium kształci się 103 kleryków.

Transmisja odbędzie się na profilach społecznościowych WSD – na Facebooku i Youtubie:

Posłuchaj:
ks. Tomasz Rąpała
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN