Młodzi organizują pomoc dla DPJ w Tuchowie

20.06.2020

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej postanowili odpowiedzieć na apel sióstr józefitek i organizują ogólnodiecezjalną akcję #pomocdlaTuchowa.

KSM odpowiada ‚Gotów’ wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc – mówi Grzegorz Opioła, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

– Tak też się stało w tej sytuacji. Wiemy, że DPJ w Tuchowie jest w ciężkiej sytuacji, wiele instytucji włączyło się w tę pomoc i my też, jako młodzi, chcieliśmy odpowiedzieć ‚gotów’ na to wezwanie. Zachęcamy oddziały do zorganizowania zbiórek potrzebnych rzeczy, aby DPJ mógł wyjść z tej kryzysowej sytuacji związanej z koronawirusem.

Przez najbliższy tydzień młodzież w poszczególnych parafiach będzie zbierać środki czystości, środki dezynfekcji, jednorazowe naczynia i środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice, rękawiczki, kombinezony.

To już druga akcja pomocowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej w trakcie pandemii koronawirusa. W kwietniu KSM, we współpracy z Akcją Katolicką, prowadził zbiórkę m.in. pościeli i ręczników dla podopiecznych DPS-u w Bochni.

Posłuchaj:
Grzegorz Opioła
Anna Szczepanek, fot. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN