Młodzi pakują walizki i lecą do Panamy

11.01.2019

Panama czeka na młodych z diecezji tarnowskiej. Ci, którzy lecą na Światowe Dni Młodzieży zachęcają diecezję do duchowej łączności.

Już w sobotę o 6 rano z Krakowa wyleci do Panamy 13 osób z Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. W niedzielę w drogę wyrusza 11 osób z Mielca. Zabiorą ze sobą wszystkie intencje, które cały czas dostają. Natomiast w poniedziałek przed 6 rano z Warszawy wylatuje największa grupa młodych ludzi. Diecezję tarnowską będzie reprezentować w Panamie w sumie 84 osoby.

Będziemy lecieć prawie 14 godzin. To lot czarterowy, więc nie będzie przesiadek. W ramach Dni w Diecezji będzie m.in. dzień pielgrzymkowy, dzień ekologiczny, spotkanie z miejscowym biskupem – mówi Alicja Majda, koordynator wyjazdu na ŚDM z diecezji tarnowskiej. Raper i ewangelizator Marcin Hebda dodaje, że będą to dla niego rekolekcje i świadectwo, by mówić o polskiej religijności. – Będzie to także przygoda na całe życie – podkreśla.

Młodzi i ich duszpasterze zachęcają diecezjan, a zwłaszcza młodych do codziennej modlitwy w intencji ŚDM, papieża, Panamczyków i wszystkich pielgrzymów.  Światowe Dni Młodzieży mogą być nie tylko w Panamie – mówi ks. Artur Mularz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Jest zachęta, dla tych, którzy tutaj zostają, żeby się duchowo łączyć, żeby w czasie głównych uroczystości w parafiach i dekanatach organizować spotkania, żeby młodzi w tym czasie modlili się i łączyli z papieżem i młodymi z całego świata, którzy będą w Panamie – dodaje.

Duchowa łączność będzie także dzięki mediom. O tym co będzie działo się w Panamie usłyszycie w Radiu RDN.

Ponadto młodzi będą prowadzić videobloga (#panamavlog). Planują też zamieszczać na Facebooku zdjęcia i relacje. Swoje materiały będą też przesyłać do Radia RDN.

O duchowej łączności z ŚDM i Panamą będą pamiętać uczestnicy drogi krzyżowej na męczeńskim szlaku bł. Karoliny w Wał-Rudzie.

Na tydzień przed drogą krzyżową, którą przeżywać będzie młodzież z papieżem Franciszkiem, sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie zaprasza czcicieli dziewicy i męczennicy na drogę krzyżową szlakiem Jej męczeństwa 18 stycznia o godz. 15:00.

Rozważania drogi krzyżowej poprowadzi ks. Jakub Misiak wraz z młodymi z Radłowa. Uczestnicy wyruszą z domu bł. Karoliny z kopią krzyża ŚDM, ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani oraz relikwiami i feretronem bł. Karoliny. Droga krzyżowa prowadzi przez las do miejsca, gdzie znaleziono ciało błogosławionej.

Natomiast o 17.30 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbędzie się uwielbienie i Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

Panama zagości także w Bochni. 1 lutego o godz. 19.30 w bazylice św. Mikołaja odbędzie się dekanalne czuwanie młodzieży „Niech mi się stanie według słowa Twego”. W programie m.in. hymn ŚDM, relacje z Panamy, świadectwa, papieskie homilie i przesłanie. Będzie też adoracja ze Scholą Chrystus w Solnym Mieście.

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Młodzież
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN