Młodzi poznają życie i przesłanie błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego

14.09.2021

– Bł. kardynał Stefan Wyszyński daje nam przykład wytrwałości w dążeniu do celu poprzez miłość do drugiego człowieka – mówi radiu RDN historyk Marian Matkowski, opiekun Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie. Dziś w tym miejscu odbędzie się dziesiąte modlitewno-edukacyjne spotkanie młodych.

Zostało ono zatytułowane ‘Prymas Tysiąclecia, błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński- świadek dwóch totalitaryzmów XX wieku’ .

– Ksiądz Prymas nigdy w swoim życiu nie odnosił się z nienawiścią do swoich wrogów. Zawsze starał się widzieć dobro w drugim człowieku. Apelował, żeby szanować drugiego człowieka, bo mieszka w nim Chrystus. Jak dla mnie – historyka – niezwykłe jest przesłanie, że po Bogu Prymas najbardziej kochał Polskę. Jest nazywany Prymasem Tysiąclecia przez to dobro, które czynił przez całe swoje życie – podkreśla Marian Matkowski.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 14 września o godz. 17.00.

W programie m.in. Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży dekanatu Pustków-Osiedle, modlitwa za zmarłych, bohaterów i ofiary II wojny światowej oraz za Ojczyznę przy pomniku na Górze Śmierci, za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Będzie też gawęda historyczna poświęcona historii uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego przez władze komunistyczne.

Posłuchaj:
Marian Matkowski
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN