Rozśpiewana młodzież spotkała się na diecezjalnych warsztatach [ZDJĘCIA]

09.12.2018

Zakończyły się Diecezjalne Warsztaty Muzyczne w Pasierbcu (powiat limanowski). Przez cały weekend śpiew i dźwięk instrumentów niósł się z tutejszej szkoły i z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Warsztaty przyciągnęły młodzież z całej diecezji tarnowskiej.

Jednym z prowadzących zajęcia był Marcin Pospieszalski. – Muzyka może przybliżyć do Pana Boga. Wiara też wyraża się w muzyce, trudno sobie wyobrazić liturgię bez śpiewu i muzyki. To jest nieodłączna część wychwalania Boga. Wszystkie psalmy mówią, że ta prawdziwa modlitwa zawiera w sobie element muzyki – tłumaczy artysta, który przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie młodzieży.

Zgromadzeni licznie na warsztatach młodzi ludzie oprócz śpiewu i gry na instrumentach modlili się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Podkreślali, że wspólnie spędzony czas był niesamowitym przeżyciem. – Lubimy śpiewać, bardzo nas to cieszy i chcemy wielbić Pana Boga – mówi jeden z nich. – Sama radość z muzyki, bardzo lubię śpiewać i jestem wierzący – fajnie to połączyć – dodaje inny z uczestników warsztatów.

Jednym z haseł warsztatów było to, że muzyka w liturgii nie jest jej “oprawą”, ale integralnie wiąże się z celebracją świętych obrzędów. Spotkania przekazały też młodym ludziom dużo wiedzy. – Młodzież z całej diecezji, która posługuje w różnych parafiach przyjeżdża tutaj po to, by być razem. Później dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu mogą posługiwać w swoich parafiach bardziej świadomie – tłumaczy ksiądz Paweł Górski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.

W czasie warsztatów można też było wysłuchać konferencji księdza dra Andrzeja Dudka, liturgisty i przewodniczącego Diecezjalnej Komisji Liturgicznej oraz prorektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Posłuchaj:
ksiądz Paweł Górski
Marcin Pospieszalski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN