Młodzież szkoli się, by jeszcze piękniej śpiewać i grać Panu Bogu [ZDJĘCIA]

02.03.2019

Znany muzyk, kompozytor i producent muzyczny Marcin Pospieszalski ponownie przyjechał na Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, które tym razem gościły w Szymbarku (powiat gorlicki). Śpiew i granie na instrumentach szlifowało około stu osób z diecezji tarnowskiej.

Młodzi szkolili się w śpiewie i w grze na instrumentach, choć tym razem głównie pod kątem liturgii. – Muzyka jest w służbie Słowa, więc trzeba znać pewne przepisy, wiedzieć które instrumenty można używać. Zasada jest taka, że Panu Bogu daje się najlepsze na co nas stać. Nie może być też tak, że długo ćwiczymy i uważamy, że jeszcze nie jesteśmy gotowi i dojdzie do tego, że nigdy nie będziemy gotowi –  wyjaśnił ksiądz Paweł Górski, proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.

Jak podkreślił Marcin Pospieszalski, który prowadził zajęcia w sekcji instrumentów smyczkowych, muzyka i śpiew podczas Mszy świętych powinny być odpowiednim poziomie. – Skupiamy się nad tym, jak należy przygotowywać poszczególne części Mszy świętej. Skupiamy się na pieśniach na Komunię świętą i na dziękczynienie – jakie to powinny być pieśni i jak powinny brzmieć.

Gość warsztatów i jeden z prowadzących uważa, że każdy z nas ma duże pole do popisu, jeśli chodzi o muzyczną oprawę Mszy świętej. – Często jest tak, że rutyna organistów i nasz śpiew podczas Mszy jest byle jaki, a to przecież jest moment naszego spotkania z Bogiem – zauważył Pospieszalski.

Dwudniowe warsztaty zakończyły się w niedzielę (3.03). Był czas nie tylko na muzykowanie, ale też modlitwę i uczestnictwo we Mszy świętej. Poniżej znajdziecie fotogalerię z warsztatów. Zdjęcia znajdziecie również tutaj: klik.

Posłuchaj:
Rozmowa z Marcinem Pospieszalskim
Relacja
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN