Młodzież z całej Polski spotka się na Miasteczku Modlitewnym u Karoliny

23.07.2021

Modlitwa, rekolekcje, świadectwa, ale też warsztaty w grupach, gra terenowa i pełen radości czas spędzony z rówieśnikami z całej Polski – już we wtorek 27 lipca rozpocznie się w Zabawie, przy Sanktuarium bł. Karoliny, XII Miasteczko Modlitewne.

W spotkaniu przebiegającym pod hasłem: “#Zjedz to Słowo” wezmą udział młodzi ludzie nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale także pelplińskiej, poznańskiej, kieleckiej, sandomierskiej, rzeszowskiej, archidiecezji krakowskiej, katowickiej i lubelskiej.

Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej Paweł Ryndak, przekonuje, że będzie to wyjątkowy czas.

– Miasteczko Modlitewne to siedmiodniowe rekolekcje u bł. Karoliny. Są one organizowane przez Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji. Atrakcji jest pełno! Staramy się, żeby plan był wypełniony przede wszystkim modlitwą, ale oprócz modlitwy proponujemy warsztaty w różnym duchu: języka migowego, taneczne, medialne, animacje czasu wolnego. Spotkanie z drugim człowiekiem, które będzie prowadziło do spotkania z Panem Bogiem – podkreśla.

W organizacji Miasteczka Modlitewnego w Zabawie pomaga około 40 wolontariuszy z diecezji tarnowskiej i spoza niej. Wakacyjne spotkanie młodych przy Jezusie i bł. Karolinie potrwa do 2 sierpnia.

Zapisy na całe wydarzenie już się zakończyły ze względów organizacyjnych, ale niezapisani chętni będą mogli dołączyć na pojedyncze wydarzenia rekolekcji – Mszę św. lub uwielbienie – zapewnia Paweł Ryndak.

Program Miasteczka pod linkiem:
https://www.facebook.com/miasteczkomodlitewnewzabawie/photos/a.763274520427041/4181467568607702/

Posłuchaj:
Paweł Ryndak
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN