Młodzież z Tarnowa i regionu weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych w Medjugorje

27.07.2021

Dziewięciodniowa pielgrzymka rozpocznie się 30 lipca.

– Staram się zachęcić młodych, aby jechali z czystą intencją – mówi ks. Marian Kostrzewa, katecheta w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, który od kilku lat organizuje wyjazdy.

– Trzeba dobrego rozeznania, które oczyści te intencje i pojadę tam z otwartym sercem, jadę przede wszystkim dla Pana Boga. Nieraz młodzi jadą, bo jest atrakcyjny program, albo fajny kolega czy koleżanka jedzie, to wtedy chętnych nie brakuje. My staramy się, aby ten wyjazd był jak najtańszy.

Wyjazd do Medjugorje to świetna okazja, aby spotkać się z Bogiem, z Maryją, umocnić wiarę. Młodzi potrzebują takiego doświadczenia – dodaje ks. Marian Kostrzewa.

– Na pewno tam otrzyma morze łaski. Ci, którzy tam jeżdżą to mówią, że to jest miejsce, gdzie niebo spotyka się z ziemią, Matka Boża dotyka w sposób niebiański. Ludzie mówią, że czują się jak w niebie, że tam jest taki pokój, jedność, jaka może wystąpić tylko w niebie z ludźmi z wszystkich krajów świata.

W pielgrzymce do Medjugorje weźmie udział ok. 50 osób.

W programie sześciodniowego światowego festiwalu młodych konferencje i świadectwa, animacje taneczne, teatralne. Będzie możliwość udziału we Mszy św. czy nabożeństwach międzynarodowych. Uczestnicy pielgrzymki ponadto wezmą udział w wycieczkach orientalnych czy wyjazdach na Chorwację nad morze.

Posłuchaj:
ks. Marian Kostrzewa
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. www.iii-lo.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN