Modlili się o nowe powołania i dziękowali za duchowe i materialne wsparcie

16.10.2021

Z okazji 200-lecia tarnowskiego seminarium oraz 25. rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wspólnota seminarium pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Od ćwierć wieku członkowie towarzystwa wspierają tarnowskie seminarium modlitwą, wyrzeczeniami oraz materialnie.

Udział we Mszy św. w tuchowskim sanktuarium oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej był także okazją, aby modlić się o nowe powołania – mówią uczestnicy uroczystości.

– My jesteśmy z Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wspieramy tę placówkę. – Mój wnuczek jest na drugim roku, także jak możemy to wspieramy. Muszą być młodzi kapłani, bo jak ich nie będzie to, co z naszym Kościołem będzie. – Dzięki Bogu tutaj dzisiaj jesteśmy, żeby się modlić w intencji wyproszenia nowych powołań oraz w intencji nas i naszych braci. Odczuwamy tę pomoc każdego dnia. Przede wszystkim to jest wsparcie duchowe, ale także materialne dzięki któremu funkcjonujemy.

Podczas wspólnego dziękczynienia biskup tarnowski Andrzej Jeż zawierzył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie Matce Bożej Tuchowskiej.

Zawsze rodziny były, są i będą środowiskiem powołań do życia kapłańskiego zakonnego, misyjnego – przypomina biskup ordynariusz.

– Jesteśmy wdzięczni za to, że tworzy się klimat bardzo życzliwy w kontekście wielu problemów współczesności wokół powołań właśnie w środowiskach rodzinnych, parafialnych w naszej diecezji. Mam nadzieję, że Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego będzie się rozrastać, będzie gościć w różnych parafiach i będzie źródłem powołań, ich rozwoju w kontekście współczesnym.

To prawdziwie są przyjaciele, którzy wspierają tarnowskie seminarium – mówi ks. Sylwester Brzeźny, przewodniczący zarządu TP WSD w Tarnowie.

– Są z nami przedstawiciele wielu oddziałów z całej diecezji, przyjaciele seminarium, którzy wspierają to seminarium przede wszystkim przez modlitwę, bo to jest pierwsze i najważniejsze, bo jesteśmy wszyscy ludźmi głębokiej wiary, ale także swoimi ofiarami i materialnymi oraz ofiarowanym cierpieniem, chorobą.

W tarnowskim seminarium uczy się i przygotowuje do kapłaństwa 101 kleryków. Na pierwszy rok przyjęto 14 kandydatów.

Posłuchaj:
Uczestnicy uroczystości
Bp Andrzej Jeż
Ks. Sylwester Brzeźny
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN