Modlitewna sztafeta w intencji Ojczyzny i pokoju

20.11.2021

‘Pokój tobie, Polsko, Ojczyzno moja!” – te słowa św. Jana Pawła II będą hasłem modlitewnej sztafety w intencji Ojczyzny i pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodniej granicy.

Sztafeta jest inicjatywą Akcji Katolickiej i ma rozpocząć się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej.

– Ważne jest, abyśmy sobie uświadomili, jak istotna jest dla sprawy pokoju w Ojczyźnie również nasza modlitwa. Musimy zawiesić naszą bierność, nie możemy polegać tylko i wyłącznie na ludzkich, militarnych siłach. Potrzebny jest ten duchowy szturm do nieba. W związku z tym Akcja Katolicka chce być koordynatorem takiej modlitwy i chce zainicjować tę modlitwę. Każdy powinien poczuć się odpowiedzialny za to wspólne dobro, jakim jest Ojczyzna – podkreśla ks. Jan Bartoszek, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej.

Dwieście parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej w naszej diecezji ma kolejno organizować nabożeństwa w intencji Ojczyzny, których centrum będzie Eucharystia. Modlitwa za Ojczyznę zanoszona będzie przez szczególne wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

Sztafetę modlitewną objął swoim patronatem biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Organizatorzy zachęcają do włączenia się w tę akcję całe wspólnoty parafialne, wszystkie ruchy i stowarzyszenia, działające na terenie diecezji, samorządy i szkoły. Sztafeta modlitwy w intencji Ojczyzny potrwa do 8 czerwca przyszłego roku.

Maria Polaczek, fot, zdj. ilustracyjne
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN