Modlitwa w intencji Polonii

12.10.2020

Pomódl się z nami za Polonię – zachęcają Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, pracujące w parafii katedralnej w Tarnowie.

Modlitewne spotkanie odbędzie się w katedrze w łączności z Jasną Górą, gdzie będzie trwała modlitwa w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.

Wielu z nas ma wśród swoich bliskich czy przyjaciół, osoby, które mieszkają pracują, studiują w różnych krajach świata. My siostry misjonarki i księża chrystusowcy codziennie modlimy się za te osoby. Teraz chcielibyśmy zaprosić do modlitewnej wspólnoty osoby, którym bliski jest los Polaków żyjących poza granicą kraju – mówi s. Agnieszka Lampasiak MChr.

Spotkanie modlitewne w tarnowskiej katedrze odbędzie się w piątek, 16 października. Początek o godzinie 19.00. W programie adoracja, różaniec, apel i Msza św. o 22.00.

Wszystkich, których bliscy przebywają poza granicami kraju, siostry zapraszają do wspólnej modlitwy w ich intencji w każdy ostatni wtorek miesiąca. W tarnowskiej katedrze o godz. 17.20 odmawiany jest różaniec, a o 18.00 rozpoczyna się Msza św. w intencji Polonii.

W tym roku w Jasnogórskiej Nocy Czuwania w intencji Polonii wezmą udział księża i bracia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz wspólnota Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Z powodu pandemii wyjątkowo nie zaproszono pielgrzymów z różnych krajów. Z osobami modlącymi się na Jasnej Górze będzie można łączyć się dzięki transmisji w mediach.

Posłuchaj:
s. Agnieszka Lampasiak MChr
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN