Modlitwa o beatyfikację ks. Czuby i kanonizację o. Strzałkowskiego – transmisja w RDN

09.10.2017

Duchowni, siostry zakonne i świeccy zaangażowani w misyjną działalność diecezji tarnowskiej będą systematycznie gromadzić się na modlitwie w intencji beatyfikacji misjonarza ks. Jana Czuby i kanonizacji bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Do wspólnej modlitwy zachęcają całą diecezję. A pomoże w tym Radio RDN, bo będziemy transmitować Msze św. i różaniec w tych intencjach.

W przyszłym roku przypada 20. rocznica męczeńskiej śmierci tarnowskiego kapłana ks. Jana Czuby w Loulombo w Republice Konga – przypomina ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii. – Wiele grup i osób modli się o jego beatyfikację. Wiele domów, kaplic, miejsc nosi jego imię. Chcemy, aby przez tę wspólną modlitwę przybliżyć jego postać i wyprosić Pana Boga o łaskę wyniesienia go na ołtarze – dodaje ks. Boraca.

Będzie to także modlitwa o kanonizację o. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkanina pochodzącego z Zawady koło Tarnowa, który został zamordowany w Peru. Jego beatyfikacja odbyła się w 2015 roku.

Pierwsza Msza św. będzie w poniedziałek o godzinie 18.00 w kościele św. Maksymiliana, a o 19.00 różaniec ze studia Radia RDN. W modlitwie będzie uczestniczyć grupa z Bobowej, której patronuje ks. Jan Czuba. To właśnie w tej parafii pracował on jako duszpasterz.

Kolejne Msze św. i różaniec w tych intencjach będą każdego siódmego dnia miesiąca.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Boraca
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN