Modlitwa o ochronę życia [WIDEO]

03.03.2021

– Życie jest darem bezcennym, choć kruchym. W świecie, który dzieli dzieci na “chciane” i “niechciane”, trzeba na nowo usłyszeć Ewangelię życia – mówią Magdalena Guziak – Nowak i Marcin Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Przypominają o tym z okazji zbliżającego się Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia i zachęcają, aby włączyć się do wspólnej modlitwy.

– Potrzebna jest modlitwa na życie. Dołącz do nas. To siedem dni, kilka minut każdego dnia i konkretne intencje. Wierzymy w moc modlitwy. Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się 19 marca we wspomnienie św. Józefa, który jest opiekunem dzieci nienarodzonych, a zakończy się 25 marca w Dzień Świętości Życia. Codziennie będziemy odmawiać litanię do św. Józefa, modlitwę z encykliki Evangelium Vitae oraz krótkie rozważnie – dodają.

Obok rodziców oczekujących potomstwa modlitwą zostaną objęci lekarze, politycy, dziennikarze, osoby i instytucje Pro-life, a także przeciwnicy życia.

Do modlitewnej inicjatywy można się zapisać na stronie zazyciem.pro-life.pl oraz telefonicznie pod nr 12 311 02 60. Broszurę z rozważaniami można pobrać ze strony internetowej. Można ją również bezpłatnie zamówić telefonicznie w formie drukowanej.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił pasterskiego błogosławieństwa inicjatywie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia.

Do tej modlitwy włączy się m.in. wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej.

W 11 rejonach naszej diecezji małżeństwa z Kręgów Rodzin podejmą modlitwę w parafiach – informuje ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.

Posłuchaj:
Magdalena Guziak – Nowak i Marcin Nowak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN