Modlitwa o powołania na szlaku PPT na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

22.08.2021

Czy wierzysz, że podczas każdej Mszy św. przychodzi Jezus Chrystus? To główna myśl niedzielnej (22.08) homilii na szlaku 39. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Rekolekcjonista ks. Michał Dąbrówka podkreślał, że podczas każdej Eucharystii poprzez przeistoczenie realna staje się obecność Chrystusa pośród nas. – Wiara nie może być deklaracją, ale ma być relacją, która wyraża się w postawie – mówił ks. Dąbrówka. Wskazywał, że dyskusja na temat sposobu przyjmowania Komunii świętej pobudza nas do większej świadomości, wobec Kogo stajemy. – Najważniejsza jest postawa serca – dodał.

Mszy św. przewodniczył ks. Roman Majoch, który obchodzi 25-lecie kapłaństwa. Taki jubileusz na szlaku przeżywali także ks. Piotr Fiksak, ks. Paweł Górski i ks. Damian Kostrzewa.

W rozmowie z radiem RDN ks. Roman Majoch kustosz sanktuarium w Okulicach powiedział, że kapłaństwo to wielki dar. – To jest dar łaski, który każdy z nas jako kapłanów otrzymuje od Jezusa. Dziękuję Bogu za 25 lat, za dar kapłaństwa, za to, że mogę być dla ludzi, dzięki temu powołaniu. Już będąc w seminarium, pomagałem pielgrzymom i kontynuuję tę służbę do dziś.

Podczas Mszy św. pielgrzymi modlili się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
Bez modlitwy nie będzie powołań. Ważna jest też modlitwa za osoby duchowne, które odpowiedziały na głos powołania. Księża są potrzebni, żeby miał nas kto prowadzić, tłumaczyć Biblię. Duchowni wskazują nam drogę – mówili pielgrzymi.

Msza św. została odprawiona na stadionie w Żarnowcu. Na trasie są dziś pielgrzymi z grup nr 6, 9 i 10 oraz 16. Uczestnicy mają do pokonania odcinek Żarnowiec – Pradła wynoszący 26 km.
Po Mszy św. świadectwem życia zakonnego podzieliły się siostry z kilku zgromadzeń, które są obecne na pielgrzymim szlaku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN