Modlitwa o powołania podczas Tygodnia Maryjnego w tarnowskiej katedrze

10.09.2019

Każde powołanie potrzebuje odpowiedniego środowiska, by mogło się ukształtować – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej w Tarnowie. Podczas Tygodnia Maryjnego w katedrze modlono się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Biskup mówił w homilii, że ważne jest budowanie życzliwego klimatu, by młody człowiek miał odwagę odpowiedzieć na głos powołania.

Coraz częściej zdarza się, że w rozmowie z księżmi ludzie młodzi mówią o tym, że słyszą wewnętrzny głos powołania do kapłaństwa czy życia zakonnego, ale nie mają odwagi, by na niego odpowiedzieć. Oni naprawdę muszą nieraz stoczyć wielką walkę o swoje powołanie. Możemy zastanawiać się, ile jest takich zmarnowanych, zabitych w zarodku powołań kapłańskich i zakonnych przez nieodpowiedzialne mówienie o kapłaństwie i życiu zakonnym – powiedział biskup.

Bp Andrzej Jeż zachęcał do modlitwy. Jak dodał, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne jest warunkiem niezbędnym do rozwoju powołań w Kościele. Tydzień Maryjny w bazylice katedralnej potrwa do 15 września.

Wtorek to dzień modlitwy w intencji chorych, cierpiących z powodu różnych trudności życiowych, a także uzależnionych i bezrobotnych.

Radio RDN będzie transmitować Mszę św. o 18.00 z tarnowskiej katedry.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN