Modlitwa w rodzinie to pierwszy temat spotkań Parafialnych Zespołów Synodalnych

08.05.2018

Komisja Główna V Synodu skieruje też do tego gremium pierwsze pytania związane z formami towarzyszenia małżeństwom. – Rola modlitwy w rodzinie jest bardzo ważna – podkreśla biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– To będzie wielkie wyzwanie jak ukazać wartość modlitwy rodzinnej, jak zaangażować rodziny w tę modlitwę. Tam, gdzie ta modlitwa ma miejsce widzimy jak umacnia ona rodzinę, pogłębia relacje dzieci do rodziców i jaki ma zbawienny skutek w pracy duchowej – dodaje bp Jeż.

Podczas pierwszego spotkania Komisji Głównej ustalono harmonogram prac, zestaw tematów i pytań oraz jeszcze szersze otwarcie na głos wiernych.

Obok formacji i dyskusji podczas synodowania w parafiach będą też wolne wnioski, czyli oddolne propozycje i zagadnienia – mówi ks. Andrzej Turek, rzecznik V Synodu. – Otwieramy się na głosy diecezjan, głosy wiernych świeckich, żeby oni mogli jak najwięcej od siebie też z własnych obserwacji powiedzieć i ubogacić refleksje Kościoła diecezjalnego – podkreśla.

Podczas wakacji nie będzie spotkań Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz Komisji, ale będą odbywały się Niedziele Synodalne.

Jak wiadomo, pierwszy rok synodu poświęcony jest rodzinie. Podczas obrad bp Stanisław Salaterski zwrócił uwagę, że koniecznym jest osobny blok rozważań poświęcony związkom partnerskim i niesakramentalnym.

Posłuchaj:
Bp Andrzej Jeż
Ks. Andrzej Turek
Ewa Biedroń, Fot. Joanna Sadowska/Diecezja Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN