Modlitwa różańcowa na ulicach Tarnowa

28.09.2021

Mieszkańcy Tarnowa i okolic będą modlić się na różańcu idąc w procesji ulicami miasta. Towarzyszyć im będzie intencja o świętość życia i pokój na świecie.

– Dziewiąta procesja różańcowa odbędzie się w niedzielę, 3 października – informuje ks. Piotr Mamak, proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

– Zapraszam do udziału całe rodziny. Hasłem przewodnim będą słowa bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego ‘Tylko przez spokojne sumienie, zgodne z prawem Bożym, przez ład w rodzinie, który udziela się życiu i współżyciu społecznemu, środowisku pracy, a przez nie całemu narodowi – można osiągnąć ewangeliczny pokój’ – dodaje.

Podczas procesji wierni będą nieśli różaniec.

– Modlitwie towarzyszyć będzie różaniec pobłogosławiony po beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Będzie on niesiony przez przedstawicieli wspólnot i grup, które angażują się w organizację procesji – podkreśla ks. Mamak.

Procesja różańcowa rozpocznie się w niedzielę o 18.30 przy sanktuarium na Burku, a zakończy się uroczystym apelem w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

W tym roku inna będzie trasa. Uczestnicy przejdą ul. Najświętszej Maryi Panny, Konarskiego, Gumniską, Mostową, Starodąbrowską, Słoneczną, Al. Matki Bożej Fatimskiej.

Jest prośba o zabranie ze sobą lampionów.

Kustosz ks. Piotr Mamak zdradził radiu RDN, że za rok, podczas dziesiątej już procesji różańcowej planuje zlot Matek Boskich, czyli obrazów i figur przedstawiających Maryję.

 

Posłuchaj:
ks. Piotr Mamak
Ewa Biedroń, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN