Modlitwa i wsparcie dla Kościoła na Wschodzie

08.12.2018

– W drugą niedzielę Adwentu, 9 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dziewiętnasty ‚Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie’. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej – przypomina ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego w tarnowskiej kurii.

– Diecezja tarnowska od lat wspiera Kościół na Wschodzie. Kilkunastu naszych księży, którzy tam podejmują swoją posługę, korzysta z ofiar, które są składane. Realizują oni projekty związane m.in. z odbudową oraz przystosowaniem budynków i kościołów zabranych przez państwo, a teraz służących do zgromadzeń liturgicznych – dodaje.

Zbiórka do puszek będzie przeprowadzona w niedzielę po Mszach św.

Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i w placówkach polonijnych ‚Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN