‘Modlitwa za Ojczyznę zawsze jest potrzebna’ – sztafetę modlitewną Akcji Katolickiej podejmie parafia w Wielkiej Wsi

26.05.2022

W czwartek 26 maja sztafeta modlitewna za Ojczyznę, zainicjowana przez Akcje Katolicka diecezji tarnowskiej dotrze do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wielkiej Wsi.

Jak powiedział Radiu RDN proboszcz parafii ks. Roman Miarecki, w parafii modlitwa za Ojczyznę jest żywa przez cały czas i potrzebna zawsze, a zwłaszcza wtedy, kiedy dzieje się coś nadzwyczajnego.

– Za Ojczyznę modlimy się często. Są intencje w modlitwie wiernych. Za Ojczyznę modlimy się także w maju, czasem ofiarując litanię do Matki Bożej, tak samo bywa w czerwcu, też ofiarujemy litanię do Serca Pana Jezusa. Czasem w październiku też jest modlitwa różańcowa za Ojczyznę. W ciągu całego roku jest potrzeba, żebyśmy modlili się za Ojczyznę, pojawiają się rozmaite problemy i my po prostu musimy w tym uczestniczyć i zawierzać Matce Bożej, Panu Jezusowi, naszą Ojczyznę. I dlatego jak najbardziej cenimy sobie takie inicjatywy.

Modlitwa w intencji ojczyzny i pokoju rozpocznie się w parafialnym kościele w czwartek 26 maja o godz. 18 Mszą św. za Ojczyznę z okolicznościowym kazaniem. Potem nastąpi adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – litania loretańska, rozważania na temat Ojczyzny i modlitwy w jej intencji. Odmówiona także zostanie litania do św. Andrzeja Boboli, za którego wstawiennictwem modlą się uczestnicy tej akcji. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN