Nasz ksiądz jest ok!

18.04.2019

Na przekór tego, co mówi świat, młodzi ludzie widzą dobro w kapłanach.

To właśnie im często księża poświęcają swój wolny czas na spotkania, modlitwę, czy po prostu wspólną integrację.

Podczas tegorocznej Niedzieli Palmowej, o której przeczytacie TUTAJ, młodzież mówiła reporterce RDN o wartości kapłaństwa. Opowiadali także o swoich relacjach z księżmi.

Myślę, że to jest osoba, której warto zaufać. – Dzięki księżom możemy jeździć na takie wspaniałe organizacje – jak ten Synaj. – Dla mnie ksiądz jest jak przewodnik. – Dają mi Pana Jezusa. Sprowadzają go na ziemię. – Kapłan to dla mnie jest pasterz.

Bez księży to wszystko nie ma sensu – mówi Michał z Limanowej.

Ja mam doświadczenie tylko dobrego kapłana. Za kapłanów powinniśmy się modlić. Nie tylko o nowe powołania, ale po prostu za ich posługę. Gdyby nie kapłani to gdzie byłby sakrament pokuty?  Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka: są księża i księża, ale wydaje mi się, że skoro ktoś wybiera taką drogę to trzeba go w tym wspierać.

Młodzi z Synaj.tv zaproponowali swoim rówieśnikom włączenie się do akcji #naszksiadzjestOK.

Ilość rzeczy, które chcielibyśmy im powiedzieć jest ogromna. Ale dziś chcemy szczególnie podziękować. Za bycie obok. Badawcze spojrzenie, gotowość do słuchania. Za bycie szafarzami sakramentów. Za otwartość na Słowo i Ducha, która prowadzi ich słowa i zachowania. Za motywowanie nas do działania, za otwartość na nasze pomysły, za to że oprócz tworzenia wspólnych projektów są dla nas jak ojciec, dobry przyjaciel. Przede wszystkim za to, że są po prostu Księżmi – piszą młodzi.

Jak to zrobić? Młodzi odpowiadają: – Wrzućcie fotkę i dopiszcie za co chcielibyście podziękować swoim kapłanom. Nie zapomnijcie o hasztagu. Spróbujmy dziś choć trochę zalać internet dobrym słowem.

Wielki Czwartek jest pamiątka Ostatniej Wieczerzy, czyli chwili ustanowienia Eucharystii, ale także kapłaństwa. O liturgii Wielkiego czwartku opowiadał radiu RDN liturgista ksiądz Andrzej Dudek [KLIKNIJ].

Posłuchaj:
Uczestnicy Synaju
Michał z Limanowej
Katarzyna Antosz, fot. Piesza Pielgrzymka Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN