Można pomóc w remoncie sali dla młodzieży

14.01.2021

Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy ferie spędzają nie przed swoimi komputerami czy z nosem w telefonie, a remontując salę kinową przy kościele. Jak mówią chcą ten czas dobrze spożytkować.

– Łatwo nie jest, ale przyniesie owoce, bo będzie nowa salka, nagłośnienie. Pożytecznie spędzamy ferie, bo trzeba coś w życiu robić, a nie tylko przed telefonem siedzieć. Na prace tutaj zawsze znajdziemy czas, nawet po feriach – mówi Krzysztof.

Pracują zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Ci pierwsi m.in. zdzierają deski i porządkują pomieszczenie przed pracami, które wykonywać będą fachowcy. Dziewczęta wzięły na siebie przygotowywanie słodkości dla robotników i promocję całego przedsięwzięcia, które w konsekwencji ma przynieść dodatkowe pieniądze na remont. Jedną z takich akcji jest sprzedaż specjalnej bluzy.

Ja stworzyłam projekt i znalazłam wykonawcę tej bluzy. Aby ją kupić należy wejść na profil KSM-u, znaleźć odpowiedni post, złożyć formularz i zamówić. Dochód z tego zostanie przeznaczony na remont sali – mówi twórczyni Natalia.

Ks. Krzysztof Fejkiel, opiekun parafialnego KSM-u cieszy się z zaangażowani młodych i podkreśla, że to kolejne dzieło młodych, które ma służyć ewangelizacji.

– My szukamy odpowiednich narzędzi, żeby do tego celu się przybliżać. Uznaliśmy, że remont salki kinowej, czyli takiego miejsca spotkań dla ludzi z całej parafii, ale także miasta będzie do tego odpowiednim narzędziem. Chcemy, aby była to mała sala kinowa, miejsce gdzie można wystawić spektakl, zorganizować koncert uwielbieniowy czy konferencje z ciekawymi ludźmi.

Młodzi wystawili już dwa spektakle Operacja Boże Narodzenie i Wielkanoc, a w przygotowaniu jest operacja Duch. Zaangażowali się także w robienie zakupów seniorom w czasie pandemii.

Prace młodzieży przy remoncie Sali można wspomóc wpłacając dowolne kwoty na parafialne konto.

Posłuchaj:
Krzysztof
Natalia
ks. Krzysztof Fejkiel
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN