Można się starać o stypendia pomostowe

23.07.2021

Stypendia pomostowe czekają na maturzystów ze wsi i małych miejscowości, którzy chcą studiować i pochodzą z niezamożnych rodzin. Pomoc na pierwszym roku wynosi 7000 zł i jest wypłacana w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego.

Caritas przy Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie współpracuje z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości i rekomenduje oraz dopłaca swoją część w ramach programu stypendiów pomostowych – mówi kustosz sanktuarium ks. Zbigniew Szostak.

– Rekomendujemy młodych ludzi, którzy składają do nas podania. Wykazują się oni działalnością na rzecz kultu bł. Karoliny lub uczestniczą w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Dlatego pielgrzymi w pierwszej kolejności mają prawo do występowania do sanktuarium o rekomendacje dla uzyskania stypendiów – dodaje.

Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie do 16 sierpnia.

Ostateczny termin złożenia aplikacji przez kandydatów w siedzibie organizacji lokalnej udzielającej rekomendacji to 23 sierpnia.

Szczegóły można znaleźć na stronie sanktuarium w Zabawie.

http://www.sanktuariumzabawa.pl/index.php/pl/15-pl/aktualnosci/1047-ruszyl-nabor-do-xx-edycji-programu-stypendiow-pomostowych

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN