Msza św. dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

16.05.2019

Będzie wspólna modlitwa i okazja do rozmowy. W sobotę  18 maja w Tarnowie odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Msza św. w bazylice katedralnej zostanie odprawiona o godzinie 15.00. Po jej zakończeniu będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie w Domu Parafialnym.

Przy katedrze odbywają się regularne spotkania dla takich par. Przyjeżdżają osoby z całej diecezji.

Jak wynika ze statystyk, jest coraz więcej osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

To wyzwanie dla Kościoła – mówił niedawno z okazji sesji plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie.

Z roku na rok przybywa duża rzesza ludzi, którzy wchodzą w nowe związki małżeńskie, nie są one sakramentalne z powodu węzła małżeńskiego, który ich wiąże, ale trzeba dodać, że oprócz tych, którzy mają tę przeszkodę węzła małżeńskiego są i takie, które żyją w związku cywilnym, albo w tzw. wolnym związku i nie podejmują żadnych działań, aby zawrzeć sakrament małżeństwa i to jest wielki problem, który staje przed Kościołem – mówi.

– Kapłani niech wspierają osoby żyjące w związkach niesakramentalnych w integracji wzajemnej i ze wspólnotą, poprzez odkrywanie przynależności do Kościoła. Ważne byłoby wskazanie różnych form ich obecności we wspólnocie Kościoła – czytamy w synodalnym dokumencie, który niedawno został przyjęty podczas sesji plenarnej.

Posłuchaj:
ks. Adam Nita
Ewa Biedroń, Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN