Nabór dla nowych stypendystów

06.08.2020

Młodzi, zdolni z rodzin mniej zamożnych mogą się starać o stypendia diecezjalnej Fundacji Imienia Arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Program stypendialny skierowany jest dla uczniów klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, które kończą się maturą – mówi ks. Robert Dytko, sekretarz Fundacji.

– Jeśli ktoś uzyska stypendium w klasie siódmej i spełni warunki określone w regulaminie to taką pomoc może mieć przyznawaną do końca nauki w szkole średniej. Miesięczna wysokość stypendium wynosi odpowiednio dla uczniów szkoły podstawowej (VII i VIII klasa) – 250 zł, a dla uczniów szkół ponadpodstawowych 300 zł – podkreśla.

W programie stypendialnym jest aktualnie 102 stypendystów.

– 20 stypendystów zakończyło w tym roku edukację w szkole ponadpodstawowej i kończą program stypendialny. Nowy nabór dla stypendystów będzie ograniczony. To się wiąże z pandemią i z ograniczonymi środkami, które wpływają na konto Fundacji – dodaje.

Wniosek i regulamin znajdują się na stronie Fundacji: http://www.fundacja.diecezja.tarnow.pl/

Dokumenty należy złożyć do 14 września.

Fundację można także wspomóc, aby mogła pomagać młodym ludziom z rodzin wielodzietnych i niezamożnych z terenu diecezji tarnowskiej.

Konto bankowe:
Bank Pekao S.A. I O. w Tarnowie
41 1240 1910 1111 0000 0898 1466

Posłuchaj:
ks. Robert Dytko
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN