Nabywając kalendarz, można wesprzeć staże misyjne kleryków

07.01.2022

Zdjęcia z krajów, które podczas misyjnych staży odwiedzili klerycy tarnowskiego seminarium, można zobaczyć w najnowszym ‘Kalendarzu Misyjnym” przygotowanym przez członków Ogniska Misyjnego, działającego w WSD.

Jak mówi kleryk Michał Pajor, prezes Ogniska Misyjnego, kalendarz jest cegiełką, z której dochód przeznaczony jest na sfinansowanie staży misyjnych, na które co roku podczas wakacji wyjeżdżają klerycy.

– Staże misyjne to są miesięczne wyjazdy kleryków w wakacje do krajów misyjnych. Klerycy, którzy wyrażają chęć takiego wyjazdu, po rocznym przygotowaniu udają się do jednej z placówek misyjnych, gdzie pracują nasi diecezjalni misjonarze, księża, którzy pochodzą z naszej diecezji. Przez ten miesiąc klerycy przyglądają się pracy księży, towarzyszą im i pomagają w różnych zajęciach.

Wielu kleryków, którzy mieli możliwość odbycia stażu misyjnego, pracuje już dziś jako księża na placówkach misyjnych lub przygotowuje się do wyjazdu na misje.

Wyjeżdżający na staże klerycy muszą pokryć koszty podróży do placówki misyjnej. Cena biletu lotniczego w obie strony waha się od 4 do 7 tys. zł. Do tego dochodzą obowiązkowe szczepienia na choroby tropikalne, które, w zależności od kraju, do którego się jedzie, kosztują od 200 do nawet 600 zł. Trzeba też wykupić ubezpieczenie na czas wyjazdu, co jeszcze podnosi koszty.

Nabywając kalendarz ze zdjęciami z misyjnych staży odbytych w 2021 r w Boliwii, Peru, Brazylii i RCA, wspiera się kolejne misyjne wyjazdy tarnowskich kleryków.

‘Kalendarz Misyjny’ rozprowadzany jest w parafiach, z których pochodzą młodzi członkowie Ogniska Misyjnego. Można także skontaktować się z Ogniskiem Misyjnym WSD w Tarnowie poprzez Facebook i zamówić kalendarz: https://www.facebook.com/ogniskomisyjne.wsd.tarnow/

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN