Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej: chorzy pragną Boga

12.09.2021

Starsi, samotni, chorzy z tęsknotą czekają na Chrystusa – mówi radiu RDN Antoni Zięba, nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej. Od wielu lat zanosi on Komunię do domów mieszkańców Tarnowa.

W tym roku przypada 30. rocznica pierwszego kursu dla mężczyzn w diecezji tarnowskiej, którzy zostali nadzwyczajnymi szafarzami.

– To służba Bogu i człowiekowi – tak o swojej roli mówi Antoni Zięba.

-Ludzie z tęsknotą oczekują spotkania z Chrystusem. Razem się modlimy, adorujemy Pana Jezusa, dziękujemy za Jego obecność w Komunii Świętej w domu chorego – dodaje nadzwyczajny szafarz.

– Cieszę się, że spełniam pragnienia chorych, którzy po przeżyciu Mszy św. transmitowanej w radiu czy w telewizji mogą przyjść Komunię – podkreśla Antoni Zięba.

– Wzięcie do ręki Pana Jezusa w postaci Komunii Świętej to zaszczyt, nagroda, na którą się nie zasłużyło. To coś wielkiego. Ja to przeżywam za każdym razem bardzo mocno i jest to dla mnie zbliżenie i krok do nieba – dodaje.

– Dziękujemy dziś Bogu za dar, posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. W 1991 roku odbył się pierwszy kurs, który poprowadził ks. Bolesław Margański. Mężczyźni mają ważne zadanie. Zanoszą Jezusa osobom, które nie mogą przyjść do kościoła. Ta posługa jest otoczona dużym szacunkiem – mówi ks. Sylwester Brzeźny, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Spotkanie modlitewne dla byłych i obecnych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej w sobotę, 11 września.

Posłuchaj:
Antoni Zięba
Ewa Biedroń
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN