Kto jest najsławniejszym Polakiem w Panamie? [WIDEO]

19.01.2019

Wiemy, po co tu przyjechaliśmy – przekonuje Alicja Majda, diecezjalna koordynatorka wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży. W Panamie trwają Dni w Diecezjach.

Mimo że parafia Anton i piękna pogoda zachęcają do turystycznych wycieczek, młodzież czuje duchowy wymiar tego wydarzenia.

W naszej grupie pielgrzymuje 9 księży, którzy starają się tworzyć klimat duchowej pielgrzymki. My byśmy myśleli tylko o wycieczkach, ale na szczęście każdego dnia odbywają się nasze wewnętrzne spotkania, w których animujemy modlitwę. Wiemy po co tu przyjechaliśmy. Chcemy chłonąć całym sobą i przywieźć maksymalnie dużo do Polski – zapewnia Alicja.

Na zabawę, rekreacje i poznawanie tamtejszej kultury też jest czas. Nasi ŚDMowicze dostali zaproszenie do Penonome.

Kilka osób z nas dostało zaproszenie do Penonome, aby zobaczyć kulturę panamską, troszkę potańczyć. Dziewczyny przygotowały piękne warkocze, spinki do włosów.  Zapowiada się niesamowicie – dodaje.

Mieleccy pielgrzymi przesyłają pozdrowienia. Jak twierdzą, panuje tam atmosfera, którą pamiętają ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wiktor Strzelczyk z Mielca-Smoczki  zapytał pielgrzymów z Libii, czy znają sławne osoby z Polski.

Znam najlepszego Polaka – świętego Jana Pawła II. Pamiętam jego wizytę w Polsce w 1995 roku.  Byłem bardzo młody. Spędziłam cały dzień żeby go zobaczyć – udało się. To jest sławna osoba z Polski, którą znam.

Jak relacjonują mielczanie, przy komisariacie Policji w miejscowości Ola, w której nocują, zasadzono drzewo pamięci. Oprócz Polaków są tam także Gwatemalczycy, Filipińczycy, Saudyjczycy czy Hiszpanie.

W poniedziałek (21.01.) rozpoczną się wydarzenia centralne. Papież Franciszek dołączy do młodych w czwartek, 24 stycznia.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN